Mistrz czytelnictwa

„Szkolny Mistrz Czytelnictwa”

17 stycznia  2018r. odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczy pod nazwą „Szkolny Mistrz Czytelnictwa”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas V-VII oraz klas II i III gimnazjum.

Rozgrywki międzyklasowe przebiegały dwuetapowo. Pierwszy etap konkursu to zilustrowanie wybranej przez siebie lektury szkolnej dowolną techniką plastyczną, drugi zaś to test ze znajomości lektur objętych podstawą programową  dla danego etapu edukacyjnego. I tu właśnie uczniowie klas V-VII sprawdzili swoją wiedzę z zakresu znajomości podstawowych mitów greckich, nazw bóstw oraz ich atrybutów,  mitologicznych związków frazeologicznych i ich znaczenia. Starsi natomiast „walczyli” z lekturami objętymi programem nauczania w klasach gimnazjalnych. Test sprawdzał ich wiedzę ze znajomości treści oraz przesłania, symboliki danego utworu, jego uniwersalnego znaczenia. Pobudzał w uczniach krytyczne myślenie oraz wnioskowanie.

Konkurs pisano w tym samym czasie we wszystkich klasach i trwał on 45 minut. Jury w składzie: polonista – pani Urszula Bekiesza, plastyk – pani Iwona Kasjaniuk, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej – pani Danuta Kaliszuk i bibliotekarz – pani Joanna Borys wyłoniło zwycięzców po trudnych naradach. Wszyscy zostali nagrodzeni podczas uroczystego apelu. Najlepsi dostali oceny bardzo dobre z języka polskiego i plastyki.

Najmłodsi natomiast – uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie dotyczącym znajomości przygód Koziołka Matołka. Odpowiadali na pytania oraz tworzyli książeczki ilustrujące dalsze przygody znanego Matołka. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem, zaś uczniowie uczestniczyli w nich równie wielkim entuzjazmem.

Joanna Borys, Danuta Kaliszuk

Zapraszamy do albumu