Zaczytana szkoła plastycznie

„Zaczytana szkoła – konkurs plastyczny”

W ramach zadania 5. konkursu „Zaczytana szkoła” przeprowadzono w szkole dwa konkursy plastyczne. Pierwszy przeprowadzony został przez panią Danutę Kaliszuk – nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i  biblioteki w klasach I-III, zaś drugi przez panią Joanną Borys – nauczyciela biblioteki w klasach starszych. W realizacji konkursu wsparciem okazali się również inni nauczyciele szkoły.

Jeden odbył się wśród najmłodszych (klasy I-III)  i dotyczył twórczości Wandy Chotomskiej. Podopieczni zapoznali się z życiorysem i  utworami znanej pisarki oraz wykonali ilustracje do jej wierszy. Natomiast drugi przebiegał wśród starszych uczniów (klasy IV-VII i gimnazjum)  i nosił nazwę „Lektury w plakacie”. Uczniowie mieli zadanie puścić wodze wyobraźni i wykonać pracę ilustrującą znaną lekturę szkolną.

Wśród prac, które napłynęły znalazły się ilustrujące lektury z klas młodszych oraz te z gimnazjum. Młodsi ilustrowali zazwyczaj „Akademię pana Kleksa” J. Brzechwy, starsi skupili się na „Quo vadis” H. Sienkiewicza. Prace wykonano w formacie A3 i większym. Wszystkie były barwne i wykonane różnymi technikami. Często był to collage. Do konkursu napłynęło 30 prac, wśród których wyłoniono zwycięzców z klas IV – VII oraz klas II i III gimnazjum. Uczestników nagrodzono dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi i wyróżniono podczas apelu podsumowującego czytelnictwo w pierwszym półroczu roku szkolnego 2017/2018  w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolicy. Wszystkie nagrodzone prace umieszczono na wystawce, która zdobi szkolny korytarz i przypomina o laureatach.

Joanna Borys i Danuta Kaliszuk

Zapraszamy do albumu