Powitanie wiosny

Jak każe tradycja wiosnę należy powitać, aby szybciej przyszła do nas. Dzieci z klasy III przygotowały przedstawienie o wesołym bocianie i pięknej żabce, które pokazały dla kolegów z młodszych klas i przybyłych rodziców. W trakcie przedstawienia pani  Wiosna pomagała bocianowi zdobyć względy małej żabki. Rozsądna żabka nie przyjęła starań bociana, który w końcu zrezygnował z zamiaru poślubienia ukochanej. W trakcie spotkania wręczono również nagrody za najładniejszą Marzannę. Maluchy kolorowały postaci z bajki, za co otrzymały wiosennego cukierka. Następnie wszyscy udali się na ognisko z kiełbaskami, gdzie spalono symbol zimy.

Anna Kopytko

• Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sokolicy z siedzibą w Kinkajmach