Tydzień matematyczno-przyrodniczy

Dni od 23 do 27 kwietnia były dniami poświęconymi naukom matematyczno – przyrodniczym. Podczas tego tygodnia uczniowie  mieli możliwość uczestniczenia w różnych przedsięwzięciach  związanych z matematyką, chemią, biologią, geografią i fizyką.

Rozwiązywali oni rebusy matematyczne i zadania z przedmiotów przyrodniczych w celu wyłonienia mistrzów matematyki, chemii, biologii, fizyki i geografii. Wszystkie klasy wzięły udział w konkursie na upieczenie najsmakowitszych ciasteczek o różnych kształtach geometrycznych.  25 kwietnia uczniowie klas II i III gimnazjum pojechali do Olsztyńskiego Planetarium na pokaz o czarnej materii, a kolejnego dnia część uczniów klas III uczestniczyła w dniach otwartych  Zespołu Szkół Chemicznych w Olsztynie.

Jak co roku, jedną z najbardziej oczekiwanych atrakcji tygodnia matematyczno – przyrodniczego była „Eksperymentiada” przygotowana i przeprowadzona przez pracowników „ Chemii w małej skali” z Torunia. W czasie dwugodzinnych warsztatów uczniowie wykonali szereg ciekawych doświadczeń, m. in. badanie pojemności wodnej poliakrylanu sodu czy ogrzewanie zakwaszonej mieszaniny kwasu otroborowego i alkoholu etylowego. Jednak najwięcej emocji wzbudziły pokazy, którym towarzyszyły efekty świetlne i dźwiękowe. Młodzież na własnej skórze mogła doświadczyć magii chemii.

Elżbieta  Knap

Zapraszamy do zdjęć