Czytanie łączy pokolenia

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolicy lubią wyzwania. W tym roku walczą o certyfikat Studium Prawa Europejskiego w konkursie „Zaczytana szkoła”.

Aby taki certyfikat uzyskać, szkoła musi spełnić szereg zadań, które wpisują się doskonale w jej  pracę. Zadania mają na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży poprzez organizację konkursów czytelniczych,  imprez środowiskowych szerzących ideę czytania, spotkań autorskich, szkoleń i wiele innych.

Mając na celu rozwój dzieci poprzez spotkania z kulturą i literaturą zorganizowano w szkole, 13 listopada br., spotkanie autorskie z pisarzem, muzykiem wywodzącym się z naszego lokalnego środowiska – panem Tomaszem Matuszewskim.  Poeta, swoim ciekawym występem udowodnił, że czytanie łączy pokolenia. W humorystyczny i zarazem edukacyjny sposób przedstawił swoją twórczość. Nie zabrakło również akcentu muzycznego
w postaci  wykonania autorskiej kołysanki, którą przetłumaczono na 8 języków. Widać było zaciekawienie  na twarzach uczestniczących w spotkaniu uczniów klas IV-VII. Dla zainteresowanych poezją pan Tomasz zaproponował bliższe zapoznanie się z jego twórczością i zaprosił do posłuchania jego gry na organach w kościele w Galinach, gdzie obecnie pracuje.

Na koniec spotkania podziękowano i zaproszono gościa na kolejną wizytę, ale tym razem dla starszych – gimnazjalistów, bo pan Matuszewski słynie również z nieco poważniejszej, pikantnej  twórczości dla „dorosłych”.

Joanna Borys