Tydzień humanistyczny

10 listopada 2017 r. uczestniczyliśmy  w apelu  z  okazji Święta Niepodległości, który przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Izabeli Kuźniak.  W ten sposób rozpoczęliśmy TYDZIEŃ HUMANISTYCZNY, w ramach którego wykonaliśmy wiele działań związanych również z konkursem pn. „Szkoła młodych patriotów”, między innymi: konkurs pieśni patriotycznych - zwycięzcami zostali uczniowie klasy III a (gimnazjum), przygotowanie Kodeksu Postaw Patriotycznych, konkurs na plakat „100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę”  –  najlepszą pracę wykonała Julia Taranowicz. Odpowiedzialną  za te działania była p. Izabela Kuźniak.

Kolejne zadania uczniowie  wykonywali pod kierunkiem p. Anny Korejwo i p. Urszuli Bekieszy. Młodzież przystąpiła do ogólnoszkolnego dyktanda, wśród uczniów szkoły podstawowej tytuł MISTRZA ORTOGRAFII uzyskała Anna Rubach, natomiast wśród gimnazjlistów  –  Julia Taranowicz.

Ponadto panie uczące języka polskiego przeprowadziły konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej, również                w ramach zadań „Szkoły młodych patriotów”. Laureatami zostali: Dominik Majcher (szkoła podstawowa), Natalia Mazurowska (gimnazjum). We wtorek 14 listopada 2017 r. uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „ W krzywym zwierciadle...od komedii do groteski”  w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji  z Wrocławia.

Do obchodów TYGODNIA HUMANISTYCZNEGO  przyłączyli się również nauczyciele języków obcych. Pani Monika Lubowiecka przeprowadziła konkurs z języka angielskiego  „Odgadnij tekst piosenki”. Wśród uczniów szkoły podstawowej wygrał go Oliwier Maciejak, wśród gimnazjalistów  –  Jakub Szopa. Starsza młodzież rywalizowała także w konkursie wiedzy o Rosji przygotowanym przez p. Elżbietę Lebiodę. Zwycięzcą został Krzysztof Gryta.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na  „Kokardę Narodową” zorganizowanym przez  p. Iwonę Kasjaniuk.  Pierwsze miejsce zajęły: Maja Jęcek (szkoła podstawowa), Julia Gajowiak (gimnazjum).

Wszystkie działania przeprowadzone w ramach TYGODNIA HUMANISTYCZNEGO podsumowaliśmy podczas apelu  –  17 listopada 2017 r., na którym p. Dyrektor Wiesława Karwecka, wspólnie z nauczycielami, wręczyła uczniom nagrody           i dyplomy.

Urszula Bekiesza