Regulamin Eksperymenty Zajęcia języka angielskiego

Eksperymenty

Eksperymenty dla uczniów to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanych podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata. Wykonywanie nieskomplikowanych doświadczeń to niezwykle pouczająca przygoda, która procentuje u dzieci zainteresowaniami z dziedzin ścisłych. Zajęcia dodatkowe z eksperymentów to praktyczny kurs z fizyki, biologii oraz chemii.

Program zajęć to niezwykle różnorodny materiał dydaktyczny, który zawiera doświadczenia chemiczne, fizyczne, zagadnienia z budowy prostych maszyn, ale przede wszystkim wskazuje ich praktyczne zastosowanie.

Na każdych zajęciach uczniowie wykonują inne doświadczenie, realizują inny projekt np. budują fontanny, samodzielnie tryskające wodą. Praca przy kolejnych zadaniach to prawdziwe wyzwanie dla dzieci.

Wszystkie eksperymenty dla dzieci obrazują w sposób plastyczny i przystępny prawa fizyki bądź chemii. A wykonane materiały dydaktyczne, które zabierane są do domów, przypominają na co dzień poznaną w praktyce teorię. Zajęcia objaśniają tajniki nauki, tłumacząc w praktyce wiedzę z przyrody, biologii, chemii, techniki oraz fizyki.

W I okresie uczniowie wykonywali np.:

• tornado
  • kolorowy śnieg
  • wulkan

Poznawali właściwości powietrza, wody. Dowiedzieli się co to jest siła wyporu wody, a czym jest zjawisko adhezji.

Z niecierpliwością czekamy na zajęcia w II okresie.

Uczniowie realizują się nie tylko na zajęciach z eksperymentów. Klasa V uczestniczy w zajęciach zespołu dydaktyczno – wyrównawczego z matematyki.  Poprzez nietypowe i ciekawe metody i formy pracy utrwalają poznane wiadomości na lekcjach,  rozwiązują problemy matematyczne  towarzyszące w życiu codziennym, a tym samym starają się poprawić oceny z przedmiotu. Za wszystkich trzymamy kciuki.

Bożena Ciężka