Święto patrona szkoły

W poniedziałek, 15 października 2018r., w przededniu 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża, nasza szkoła obchodziła 10. rocznicę nadania szkole imienia  Jana Pawła II.

Dzień ten jest bardzo ważny dla naszej społeczności szkolnej. Wspominamy, bowiem życie naszego Patrona, jego działalność i nauczanie. Pragniemy, aby nasz Wielki Polak pozostał w  naszych sercach, a  zwłaszcza w sercach najmłodszych. W tym dniu odbyła się uroczysta akademia, w której uczestniczyli zaproszeni księża: proboszcz Parafii św. Anny w Sokolicy – ks.  Grzegorz Zapotoczny oraz Proboszcz Parafii M.B. Zwycięskiej w Łabędniku – ks. Dariusz Sobieraj oraz emerytowani pracownicy naszej szkoły.

Po uroczystym przywitaniu wszystkich zebranych przez Panią Dyrektor Urszulę Petrykowską uczniowie klasy V i VII pod opieką pani Bożeny Mączyńskiej przedstawili część artystyczną pt.:  Promieniowanie ojcostwa”. Hasło to towarzyszyło tegorocznym obchodom XVIII Dnia Papieskiego. Uczniowie przypomnieli najważniejsze fakty z życia Jana Pawła II, wiersze poświęcone naszemu Patronowi, a także zaśpiewali Papieżowi piosenki.

W tym dniu w naszej szkole obchodzony był także Dzień Edukacji Narodowej. Dlatego po programie poświęconym św. Janowi Pawłowi II, uczniowie klasy V wyrecytowali z tej okazji wiersze, złożyli życzenia i obdarowali wszystkich pracowników naszej szkoły „rajskimi jabłuszkami” z pięknymi cytatami. Następnie głos zabrała pani dyrektor, która z okazji DEN wręczyła nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym nagrody za szczególną pracę na rzecz naszej szkoły. Na zakończenie życzenia oraz kwiaty, w imieniu całej Społeczności Szkolnej, złożyła Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Weronika Mieszkowska.

Bożena Mączyńska