Biała wstążka

Włączyliśmy się w gminną edycję Światowych XVI Dni Przeciw Przemocy ze względu na płeć  w ramach międzynarodowej kampanii społecznej „Biała Wstążka”.

Z okazji tak ważnej inicjatywy zaplanowaliśmy i zrealizowaliśmy zadania związane z przeciwdziałaniem przemocy, rozpoczynając kampanię w naszej szkole w dniu 26 listopada 2018r. Pierwszym działaniem było zorganizowanie konkursu plastycznego dla uczniów w trzech kategoriach wiekowych o tematyce przeciwdziałania przemocy. Następnie wychowawcy przeprowadzili ze swoimi uczniami pogadanki dotyczące przeciwdziałania przemocy, agresji, podali informacje, gdzie szukać pomocy w przypadku występowania przemocy, w jaki sposób reagować na wszelkie jej przejawy.

Dziewczynki z klasy V, które chętnie zaangażowały się w kampanię, przygotowały białe wstążeczki jako symbol sprzeciwu stosowania przemocy mężczyzn wobec kobiet i przypinały je każdemu chłopcu.

Kolejnym działaniem było przygotowanie przez uczniów z  każdej  klasy  transparentu z hasłami przeciwko przemocy, by promować te działania w środowisku lokalnym, a przy okazji wręczyć ulotki napotkanym postronnym osobom.

Punktem kulminacyjnym kampanii „Biała Wstążka” był apel, podczas którego podsumowano wszystkie przeprowadzone działania i nagrodzono zwycięzców konkursu plastycznego. Nagrody rzeczowe uczniowie otrzymali z rąk Pani Dyrektor - Urszuli Petrykowskiej.

Jesteśmy przeciwko przemocy, dlatego chętnie podejmujemy zadania, które wpisują się  w gminne programy profilaktyczne, są ciągłością szkolnego programu wychowawczo – profilaktycznego i przynoszą zamierzone rezultaty. Podejmowane przez naszą placówkę działania profilaktyczne sprzyjają właściwym zachowaniom uczniów, w których podkreśla się ideę niesienia dobra.

Sylwia Kondraciuk