Jasełka

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie życzliwi i  mili. Jest to jeden z najpiękniejszych okresów w roku. W świąteczną atmosferę wprowadziły wszystkich gości przygotowane przez dzieci z grupy przedszkolnej oraz z klasy III Jasełka, które odbyły się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolicy 21.12.2018 r.  Zgromadzona publiczność mogła przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze i aniołowie. Młodzi aktorzy swoim występem podbili serca publiczności i wszystkich wprawili w świąteczny nastrój.

W tym dniu także uczniowie klasy IV i V pod opieką pani katechetki wystawili Jasełka dla swoich starszych kolegów i koleżanek oraz nauczycieli. Przypomnieli w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.

Uroku inscenizacjom dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.  Występy był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli jak i  zaproszonych gości.

Na zakończenie dzieci złożyły wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe, a cała publiczność wynagrodziła ich gromkimi brawami.

Wychowawczyni grupy 5,6 – latków Agnieszka Sroczak

Zapraszamy do zdjęć