Święto szkoły Teatrzyk Pieczemy muffinki Turnieje tenisa stołowego Wiersze o Janie Pawle II W straży pożarnej Bal Wszystkich Świętych Wycieczka edukacyjna 11 listopada Moc śniadania 11 listopada-klasy IV-VIII Piosenka religijna i patriotyczna Przegląd piosenki patriotycznej i wojskowej Rodzinka jak malinka Mikołajki Wizyta w konsulacie św. Mikołaja Hodujemy kryształy Andrzejki Dzień Kredki i Dzień Misia Mazurolandia Sukces w tenisie stołowym Wigilijka Jasełka Akcja misyjna Zbiórka żywności plan lekcji_II semestr Pocztówkowe pozdrowienia Bezpieczne ferie Bal Teatrzyk Po prostu Ty Dzień Babci i Dziadka DBI Zajęcia na lodowisku Turniej piłki halowej Światowy Dzień Kota Dzień Języka Ojczystego Dzień Ziemi-konkurs Święto Konstytucji 3 Maja w 0-III Majowe święta Patriotyczni przedszkolacy Witaj majowa jutrzenko Świadome przedszkolaki

Wydarzenia 2019/2020

Święto szkoły

Uczniowie, rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście: p. Andrzej Dycha - Wójt Gminy Bartoszyce, przedstawiciele służb mundurowych, ksiądz Dariusz Sobieraj – Dziekan Dekanatu Sępopol 14 października 2019 r. wzięli udział w obchodach Święta Szkoły, której patronem jest Jan Paweł II.  W tym roku przypadła 41. rocznica wyboru Karola Wojtyły na Papieża.

Szkolna uroczystość rozpoczęła się od zaprezentowania programu artystycznego w wykonaniu uczniów klasy szóstej, którzy przygotowali go pod kierunkiem p. Bożeny Mączyńskiej – nauczycielki religii. Dzieci w ciekawej formie mogły poznać najważniejsze fakty z życia i pontyfikatu Papieża. Nie mogło zabraknąć również pieśni, które Jan Paweł II uwielbiał jako wspaniałą formę modlitwy. Dlatego też uczniowie każdej klasy zaśpiewali wylosowaną wcześniej pieśń, oczywiście nie można było pominąć „Barki”- ulubionej pieśni Papieża, którą wykonali czwartoklasiści.

Następnie p. Agnieszka Fuśnik-Olender – Dyrektor Szkoły zwróciła się do uczniów klasy pierwszej, którzy tego dnia składali ślubowanie i byli pasowani na uczniów. W swoich słowach serdecznie ich powitała w gronie społeczności szkolnej, odniosła się do ich uczuć i emocji oraz przypomniała im zasady, według których będą zobowiązani postępować. Po pasowaniu dokonanym przez Panią Dyrektor i Wójta Gminy Bartoszyce pierwszoklaści wystąpili na forum szkoły, przedstawiając program artystyczny, w którym wykazali się zdobytymi już umiejętnościami ćwiczonymi wspólnie ze swoją wychowawczynią – p. Bożeną Ciężką. Otrzymali wspaniałe upominki, również od Sołtysa Kinkajm – p. Ireneusza Rogowskiego.

Ostatnim elementem uroczystości było wręczenie nagród Wójta Gminy Bartoszyce z okazji Dnia Edukacji Narodowej, które otrzymały: p. Agnieszka Fuśnik-Olender i p. Barbara Choruży-Połeć. Nagrody wręczyła nauczycielom i pracownikom placówki również Dyrektor Szkoły. Samorząd Uczniowski, wspólnie z p. Sylwią Kondraciuk, przygotował zabawne sceny z życia szkoły. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego kwiatka jako formy podziękowania nauczycielom za ich pracę. Wszyscy rozstali się w dobrym nastroju, a uczniowie klasy pierwszej razem z rodzicami i wychowawcą świętowali ważny dzień w ich edukacji, bawiąc się i śpiewając przy wspólnym słodkim poczęstunku.

Urszula Bekiesza