Wydarzenia 2015/16

Ślubowanie pierwszaków

"Teraz już ślubować z honorem możemy, jak być dobrym uczniem, doskonale wiemy".

Pod takim właśnie hasłem w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Sokolicy odbyło się uroczyste ślubowanie połączone z pasowaniem na ucznia klasy I. W uroczystości wzięło udział 16 dzieci wraz z licznie przybyłymi rodzicami. Po zaprezentowaniu umiejętności recytatorskich i wokalnych dyrektor szkoły pani Urszula Petrykowska wraz z zastępcą wójta gminy Bartoszyce panem Bogusławem Miluskim pasowali dzieci na uczniów i wręczyli im uroczyste akty potwierdzające pełne prawa uczniowskie. Wiele radości sprawiły dzieciom rożki obfitości wręczone przez rodziców oraz upominki od braci uczniowskiej. Po uroczystości wszyscy udali się na poczęstunek zorganizowany przez rodziców.

Anna Kopytko